הבלתי מתוארכים – תסריט

הבלתי מתוארכים – תסריט

"הבלתי מתוארכים" הוא פרויקט של תצוגת ציורים ביתית בפני קהל מוזמנים קטן בערב אחד (בתאריך… 1993?). בפועל, התצוגה נשארה על הקירות במשך ימים אחדים לבקשתם של כמה מוזמנים שלא יכלו להגיע בערב האירוע.

התסריט מספק הסבר מפורט לתצוגה וככל הנראה הוא נועד להפקה ביתית. איני זוכר מדוע הוא לא הופק. נותר מאותה תקופה גם טקסט הסבר קצר:

הצילומים מתעדים פרויקט של ערב אחד, שהתקיים בדירתי, בהשתתפות כ-40 איש.

נשלחו כ-40 הזמנות על בסיס של קשרים אישיים (משפחה, חברים ותיקים, חברים ללימודים ומורים); רוב המוזמנים אינם שייכים לעולם האמנות. כל המוזמנים הכירו חלק מן הציורים שהוצגו; חלקם גם שימשו כדוגמנים לכמה מן הציורים, ואחרים ציירו בעצמם אחדים מן הציורים.

התצוגה נערכה בחדר המדרגות, בכניסה לדירה ובשני חדרים. בחדר המדרגות (מעל הדלת) הוצג ציור אחד, שהוא פיתוח של הרישום המופיע בהזמנה. בחדר הפנימי של הבית, ששימש להתכנסות המוזמנים לצרכי זלילה וסביאה, הוצג ציור אחד. התצוגה העיקרית נערכה בחדר המרכזי, עם שלוחה בחדר הכניסה. בסך הכל הוצגו כ-140 ציורים.

הציורים נתלו במפלסים לפי סדר כרונולוגי: סמוך לרצפה הוצגו המוקדמים ביותר (אולי מגיל הגן), ואל התקרה הוצמדו הציור הפותח והציור המסיים של התצוגה, שנוצרו לכבוד האירוע. על אף אחד מן הציורים לא היה רשום תאריך. רובם צוירו על-ידי, ואחדים הושאלו לי או נאספו על-ידי באקראי מאנשים שאני מכיר. אל ציורים שלא נוצרו על-ידי או שהושאלו לי, הוצמדו תוויות המציינות זאת.

Share